Haberler

Mary Shelley’e Merhaba Deme Zamanı!

Mary Shelley'e Merhaba Deme Zamanı!
Tutkulu bir aşık, genç bir isyankar, çağının çok ötesinde bir yazar. Bilim kurgu türünün öncüsü Frankenstein’ın yaratıcı Mary Shelley seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 
Sinema tarihinde pek çok kez beyaz perdeye taşınmış olan kült karakterlerden biri olan Frankenstein’ı kim yarattı?  Suudi kadın yönetmen Haifaa Al-MansourMary Shelley‘i izleyiciyle buluşturuyor. Edebiyat tarihinde sıra dışı kişiliği, yetenekleri ve cesaretiyle önemli bir yere sahip olan yazarın hikayesi gün yüzüne çıkıyor. Yeni jenerasyonun en dikkat çeken, yetenekli oyuncularından  Elle Fanning, Shelley’e hayat veriyor. Filmde Fanning’e Douglas Booth, Maisie Williams, Bel Powley, Stephen Dillane ve Tom Strurridge gibi heyecan verici bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Toronto Film Festivali’nde yapan film dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı.
Haifaa Al-Mansour’un ikinci uzun metraj filmi olan Mary Shelley yönetmenin kişisel tarihi içinde özel bir önem taşıyor. Al-Mansour, Hollywood için ilk defa film çeken Suudi kadın yönetmen olma ünvanını elinde bulunduruyor.  13 Temmuz’da Başka Sinema dağıtımcılığıyla vizyona girecek olan film; 11 Temmuz‘da ön gösterimiyle Başka Çarşamba’da olacak. Bilim kurgu türünün öncüsü olan Mark Shelley sizi bekliyor. Kaçırmamanızı öneririz.
2017 | 120′ | İngilizce; Türkçe altyazılı | 13 Temmuz 2018 
Yönetmen: Haifaa Al-Mansour
Oyuncular: Elle Fanning, Maisie Williams, Douglas Booth
Ülke: İngiltere, Lüksemburg, A.B.D.
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Amy Baer
İthalat: Fabula Films
 “Gerçek hayatı da yarattığı ölümsüz karakter Victor Frankenstein kadar fantastik ve ilgi çekici olan Mary Wollstonecraft, 1800’lerin ilk çeyreği Londra’sında henüz 17 yaşındayken dönemin en gözde romantik şairi Percy Shelley’e âşık olur. İki edebiyat tutkununun sarsıcı ve kural tanımayan aşkı, yaşayacakları kişisel trajedilerin de etkisiyle Mary’nin yazma arzusunu ateşler. Dünyanın ilk bilim-kurgu romanı olarak nitelenen, kuşaktan kuşağa bir korku klasiği olarak aktarılan “Frankenstein ya da Modern Prometheus”, zamanının çok ötesinde bir eser olarak modern çağa karşı romantik bir başkaldırı başlatır.”

Mary Shelley’nin Başka Çarşamba Salon ve Seans bilgileri;

Altunizade Capitol Spectrum – 21:30

Beyoğlu Beyoğlu Sineması – 21:30

SİNEBU – 19:00

Kadıköy Sineması – 21:15

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:30

Ankara Kızılay Büyülü Fener – 21:00

İzmir Karaca Sineması – 19:30

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
hd film sever Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
hd film sever
Ziyaretçi

fragmanlarını ve filmin detaylarını okudum harika bir film