Haberler

Matt Damon’ın Mars’tan Mesajı Var

Ünlü İngiliz yönetmen Ridley Scott’un yeni uzay filmi The Martian‘ın ilk fragmanı yayınlandı. Andy Weir’in Der Marsianer- Rettet Mark Watnet adlı romanından uyarlanan bilim kurgu türündeki filmin senaristliğini  Drew Goddard üstleniyor.

LBWmHye

 

Filmde, Good Will Hunting(1997) adlı yapımla Oscar’a layık görülen isim Matt Damon’u astronot Mark Watney olarak izleyeceğiz. Dikkati çeken bir diğer isim ise Amerikalı oyuncu Jeff Daniels oluyor. The Martian’ın kadrosunda Kate Mara, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Mackenzie Davis, Sebastian Stan, Donald Glover ve Naomi Scott gibi isimler de yer alıyor.

Filmin Konusu;

Mars’a içinde insan bulunan uzay aracı gönderilir. Mark Watney’de bu araçla giden bir astronottur. Çıkan şiddetli fırtınadan sonra haber alınamaz ve ölü kabul edilir. Ancak Watney, bu saldırgan gezegende hayatta kalmıştır. Hayatını sürdürmek içinse elinde olan şey yetersiz malzemeler, kendi becerisi ve kıvrak zekasıdır. Watney uğraşları sonucu dünyaya canlı olduğuna dair bir sinyal göndermeyi başarır. NASA ve uluslararası bilim adamları milyonlarca mil uzaklıktaki astronotu, ”The Martian”ı dünyaya geri döndürmek için bu zor görevde beraber çalışmaya başlarlar.

Fragman İçin;

 

 

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Merly Streep'ten Yeni Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Steven Spielberg'ün Yeni Filminden İlk Fragman Yayınlandı