Haberler

Mimarlık ve Kent Filmleri Şehre İndi!

Untitled-1

Türkiye Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin ”Mimarlık ve Kent Şenliği” dahilinde hayata geçirdiği etkinliklerden biri olan ”IX.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” düzenleniyor. Festival tarihi 2-9 Ekim 2015 olarak belirlendi.

 

Uluslararası kategoride tek yarışmanın düzenleneceği etkinlik, bu sene ”IX.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali” adıyla gerçekleştiriliyor. Kent ve mimarlık temelinde buluşan yapımların önem kazandığı festivalin amacı; insanların kente dair hassasiyetler kazanmalarına sebep olmak ve bu alanda film yapmaya teşvik etmek.

Son beş sene içinde çekilmiş olması şartıyla yurtdışından da katılıma açık olan yarışmada, ön elemenin ardından seçilen yapımlar seyirciye sunulacak. Filmlerin süresi 60 dakikayı aşmayacak şekilde düzenlenmiş olacak. Yarışma için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2015 olarak belirlendi.

Festival dahilinde mimar, yönetmen ve uzmanların İstanbul’da bir araya gelerek dinleyiciyle buluşması planlanıyor. Bunun yanı sıra etkinlik dahilinde çeşitli etkinlikler ve konuyla alakalı kişilerle söyleşilerin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Detaylı bilgi ve TMMOB sitesi için;

http://www.mimarist.org/kurumsal-etkinlikler/ix-istanbul-uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali.html

Erhan Yılmaz

Erhan Yılmaz

Şubat 1988 Kars doğumlu. İstanbul Tic. Üniv. Dış Ticaret bölümü 2012 mezunu. 3 yıldır Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak bir firmada çalışıyor. Raporlama, analiz ve ölçümleme onun işi. İran sinemasını çok seviyor. Yan flüt çalıyor. Şiir okumayı (Orhan Veli ve Cemal Süreya) çok seviyor. Edebiyat ve kitaplarım olmadan yapamayacağımı düşünüyor. Oyuncak araba koleksiyonu var. Psikoloji meraklısı. Kürtçe öğretmenliği dersleri alıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

YAPIMLAB, Film Projelerinizi Bekliyor!

Sonraki yazı

Her Eve Bir Sanat Bazaart!