Haberler

Mobil Film Festivali Ödülleri Açıklandı

Yalnızca cep telefonu veya tablet kamerası ile çekilen filmlerin katıldığı Mobil Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu.

animasyon

Yedirenk Sanat Vakfı’nın İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Video İstasyon birlikteliği ile gerçekleştirilen, yalnızca cep telefonu veya tablet ile çekilen filmlerin yarıştığı Mobil Film Festivali’nin ödüllerinin dağıtıldığı Gala Gecesi 26 Mart Cumartesi günü Beşiktaş’ta gerçekleştirildi.

Türkiye de ilk kez gerçekleştirilen festivalin ana teması toplumsal duyarlılık ve başvurular 2015 yılının Aralık ayında başlamıştı. 350 filmin başvurusundan toplam 266 filmin kabul edildiği Mobil Film Festivali’nde, kazananlar %40 halk oylaması ve %60 jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendi. Jüride Taner Elhan, Murat Menteş, Turgay Oğur, Erkan Saka, Uğur Vardan ve Elçin Yahşi yer aldı.

Festivalin birinci olan filminin konusu işsizlik, ikinci olan filmde ise dizilerin insan hayatına etkisi ön planda. Üçüncü film ise hayatı Taksim – Kabataş Füniküler hattındaki bir genci konu alıyor.

Mobil Film Festivali Kazananları

1. Selma Hoşafçı – KRONİK İŞSİZ (8.000 tl)

2. Fatih Kürşat Taşkın – Vadimiz O Kadar Yeşildi Ki  (4.000 tl)

3.  Orçin Uzun – Taksim Kabataş Funiküler Line (2.000 tl)

Mansiyon Ödülleri

Müşerref Göksever – Alık (1.000 tl)

Sinem Öztürk – Caesar’ın Tavuğu (750 tl)Mehmet Ali Poyraz – Monk (500 tl)

Jüri Özel Ödülü 

Muhammed Hüdai Karabulut – Lamba (500 tl)

*Filmler hakkında daha fazla bilgi almak ve filmleri izlemek için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bir Değişik Film Denemesi: Dogville

Sonraki yazı

Cannes Film Festivali Woody Allen’ın Café Society Filmi İle Açılacak