Haberler

Morrissey’in Gençlik Yıllarını Anlatan “England Is Mine” Belgeselinden Türkçe Fragman ve Afiş!

Efsane müzisyen  Morrissey’in gençlik yıllarını anlatan “İngiltere Benim” (England Is Mine) isimli filmden ilk fragman ve afiş yayımlandı.

Türkiye’de de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Steven Patrick Morrissey’in ilk grubu The Smiths’in kurulmasına kadar uzanan günlerini izleyiciyle buluşturan  belgesel niteliğindeki filmin yönetmenliğini Mark Gill üstleniyor. 1970’lerdeki Manchester’da geçen hikaye, Morrissey’in yaşadığı yerlerin, etkilendiği müziklerin ve kitapların izleyiciye aktarıldığı filmde Morrissey’i Jack Lowden (Dunkirk) canlandırıyor. Morrissey’in en yakın arkadaşı Linder Sterling rolünde ise Jessica Brown Findlay (Black Mirror, Downtown Abbey) yer alıyor.

Adını The Smiths’in “Still Ill” isimli şarkısının sözlerinden alan film 5 Ocak 2018‘de vizyona girecek.

Filmin Türkçe fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

Sinemaya ve müziğe meraklı öğretmen anne ve mimar babanın tek çocuğu olarak 1989'da dünyaya geldi. Ailesinden öğrendiklerine sürekli yenilerini eklemeye kendini adadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü okumaya başladığında da sinema hep kendini gerçekten bulduğu yer ve sığındığı liman olacaktı. İşini ayrı, sinemayı ayrı sevdi, izlediği her filmden bir şeyler öğrendi. Şu anda haber editörlüğü yapmanın yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans okuyor ve esas mesleği olan inşaat mühendisliğine de devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Kedi Belgeseli Time'ın "En İyi 10 Film" Listesinde!

Sonraki yazı

Şahane Olmayan Lunapark: Wonder Wheel