Haberler

Morrissey’in Gençlik Yıllarını Anlatan “England Is Mine” Belgeselinden Türkçe Fragman ve Afiş!

Morrissey'in Gençlik Yıllarını Anlatan "England Is Mine" Belgeselinden Türkçe Fragman ve Afiş!

Efsane müzisyen  Morrissey’in gençlik yıllarını anlatan “İngiltere Benim” (England Is Mine) isimli filmden ilk fragman ve afiş yayımlandı.

Türkiye’de de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Steven Patrick Morrissey’in ilk grubu The Smiths’in kurulmasına kadar uzanan günlerini izleyiciyle buluşturan  belgesel niteliğindeki filmin yönetmenliğini Mark Gill üstleniyor. 1970’lerdeki Manchester’da geçen hikaye, Morrissey’in yaşadığı yerlerin, etkilendiği müziklerin ve kitapların izleyiciye aktarıldığı filmde Morrissey’i Jack Lowden (Dunkirk) canlandırıyor. Morrissey’in en yakın arkadaşı Linder Sterling rolünde ise Jessica Brown Findlay (Black Mirror, Downtown Abbey) yer alıyor.

Adını The Smiths’in “Still Ill” isimli şarkısının sözlerinden alan film 5 Ocak 2018‘de vizyona girecek.

Filmin Türkçe fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz