Haberler

Napolyon Bonapart Filmi Cary Fukunaga Yönetmenliğinde

Stanley Kubrick’in hayallerini süsleyen Napolyon Bonapart, yönetmen Cary Fukunaga tarafından çekilecek.

beasts-of-no-nation-director-cary-fukunaga-talks-netflixs-mysterious-streaming-numbers

Senaryosu, hatta çekim mekânları dahil Kubrick tarafından planlanan Napolyon Bonapart filmi daha önce Steven Spielberg tarafından ele alınmış, fakat hayata geçirilememişti.

Fransız devlet adamı ve komutan Napolyon Bonapart’ın hayatının konu olacağı film True Detective ve Beast of No Nation filmlerinin yönetmeni Cary Fukunaga tarafından çekilecek.

Daha önce Stanley Kubrick’in üvey kardeşi ve yapımcısı Jan Harlan tarafından yapılan açıklama ile dikkatler yine filme çekilmiş; fakat bilgi doğrulanmamıştı. Son gelen haberlere göre Fukunaga yönetmen koltuğunda olacağını doğruladı.

Stanley Kubrick uzun süre Napolyon Bonapart’ın hayatını anlatan bir film üzerinde çalışmış ancak projesini hayata geçirememişti.

Kubrick’in bu çalışmaları daha sonra Alison Castle tarafından “Napoleon: The Gratest Movie Never Made” adıyla yayımlanmıştı.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Pete ve Ejderhası Eylül’de Geliyor

Sonraki yazı

13. Viyana Bağımsız Kısalar Festivali Başlıyor