Haberler

Nerdesin Aşkım? Türkiye’de İlk Gösterimini Yaptı

Uluslararası film festivallerinden iki ödül alan, yönetmenliğini Merve Gezen’in yaptığı  Nerdesin Aşkım? filmi Türkiye’deki ilk gösterimini Onur Haftası kapsamında 25 Haziran’da gerçekleştirdi.

Nerdesin Aşkım?

Başrolünü ödüllü oyuncu Seyhan Arman‘ın canlandırdığı, yönetmen Merve Gezen‘in yazıp yönettiği ve birçok uluslararası film festivaline katılan Nerdesin Aşkım? filmi Boston’da “İnsan Hakları Ödülü” ve Kanada’da da yabancı film kategorisinde “En Mükemmel Film” ödülünü almıştı.

Başrolünde Seyhan Arman’ın Özge adlı trans bir bireyi canlandırdığı film, Özge’nin psikolojik sorunlarını ve intihara sürüklenme sürecinde yaşadıklarını konu alıyor. Seyhan Arman, sergilediği başarılı performansıyla dikkatleri çekerken başta katıldıkları festivallerin jüri üyeleri olmak üzere festival izleyicilerini de etkileyerek tam not almıştı. “Teslimiyet” filmi ile 22. Ankara Uluslararası Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve “Güneşi Gördüm” filmi ile 23. Uluslararası Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance ‘The Entire Cast’) Ödülü alan oyuncu sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra Madame Margot isimli Kabare’de halen Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor. İnsan hakları aktivisti olan Arman İstanbul’da yaşıyor.

Filmin Cezayir Toplantı Salonu’nda yapılan galasının ardından yönetmen Merve Gezen ve oyuncu Seyhan Arman konuklar ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Melike Kavcıoğlu

Melike Kavcıoğlu

Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Neon Demon'dan Yeni Klip Geldi!

Sonraki yazı

Snapchat'le Yapılan İlk Korku Filmi