Bi'DünyaHaberler

Notre Dame Quasimodo Müzikali Türkiye’de

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri; “Notre Dame – Quasimodo Musical” Türkiye’de ilk kez seyirci ile buluşuyor. Kumbara Görsel Sanatlar tarafından meraklısıyla buluşacak müzikal 11 Ekim – 29 Kasım tarihleri arasında birçok şehirde gösterimler yapacak.

187

Fransa ve İngiltere’den gelen dansçılarla renklenen müzikal, Fransız ihtilali sonrası Fransa’nın karanlık günlerinden kesitler sunuyor. Oyunda çirkin ve kambur olan Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhanî ve dini lideri Claude Frollo’nun, bölgede yaşayan Çingene Kızı Esmeralda ile olan aşkları anlatılıyor. Zangoç ve Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemler romantik bir yaklaşımla ele alınıyor.

Gaziantep, Şanlıurfa, Samsun, Ordu, Giresun, Artvin, Çorum ve Kocaeli’nde gösterimleri olacak müzikalin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Notre Dame Quasimodo Müzikali Türkiye’de"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Mustafa
Ziyaretçi

vay arkadas ankarasiz notre dame 🙁

wpDiscuz
Önceki yazı

Uluslararası Antalya Film Festivali Tanıtım Filmi Yayımlandı

Sonraki yazı

1900 – 1970 Bilim Kurgu Sineması’na Bir de Buradan Bakalım