Haberler

Pedro Almodóvar: 2017’nin En İyi Filmi Call Me By Your Name

Ünlü İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar, 2017 yapımı filmlerin arasında favorisinin Luca Guadagnino imzalı Call Me By Your Name olduğunu açıkladı.

Bu yılın en ses getiren ve festivallerden ödülle dönen yapımlarından biri Luca Guadagnino’nun yönetmen koltuğuna oturduğu Call Me by Your Name oldu. André Aciman’ın aynı adlı eserinden Guadagnino’nun beyaz perdeye uyarladığı film yıl boyu büyük başarı getirmesinin yanı sıra filmin bir başrolü Timothee Chalamet, “En İyi Erkek Oyuncu Drama” dalında 2018 Altın Küre Ödülleri’ne aday gösterilirken bir diğer başrol Armie Hammer ise “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında adaylık buldu.
Birçok yıl sonu seçkisinde en iyiler arasında girmeyi başaran Call Me by Your Name, bu yıl Cannes Film Festivali’nin jüri başkanlığını yürüten usta yönetmen Pedro Almodóvar için de 2017’nin en iyi filmiydi. Filmin senaristi James Ivory ve yönetmeni Guadagnino’nun orjinal eseri arkalarında bırakmadan çok iyi bir iş başardıklarını söyleyen usta yönetmen filmde Elio başrolüne hayat veren Timothée Chalament’i yılın keşfi olarak nitelendirdi.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz