Haberler

Peter Jackson Birinci Dünya Savaşı Belgeseli Yapacağını Açıkladı

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson bu sefer tarihi bir belgesel için hazırlıklara başlayacağını duyurdu.

Jackson bu belgeseli neden çekmek istediğini “Her zaman Birinci Dünya Savaşı ailesel nedenler dolayısıyla beni etkilemiştir ve bu belgeseli savaşın yüzüncü yıl dönümünde yapmanın, savaşın anısına kişisel bir katkıda bulunabilmem için eşsiz bir fırsat olduğunu hissediyorum.” sözleriyle açıkladı.

Yönetmenin, Birinci Dünya Savaşı hakkında çekeceği belgeselin prömiyeri bu sonbahar Londra Film Festivali‘nde yapılacak ve aynı zamanda BBC‘de yayınlanacak. Adı henüz belirlenmemiş olan belgeselde Britanya İmparatorluk Savaş Müzesi‘nden alınacak gerçek görüntüler ve BBC arşivlerinden alınacak gerçek ses kayıtları kullanılacak.

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

Sinemaya ve müziğe meraklı öğretmen anne ve mimar babanın tek çocuğu olarak 1989'da dünyaya geldi. Ailesinden öğrendiklerine sürekli yenilerini eklemeye kendini adadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü okumaya başladığında da sinema hep kendini gerçekten bulduğu yer ve sığındığı liman olacaktı. İşini ayrı, sinemayı ayrı sevdi, izlediği her filmden bir şeyler öğrendi. Şu anda haber editörlüğü yapmanın yanında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans okuyor ve esas mesleği olan inşaat mühendisliğine de devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

!f İstanbul Programı Belli Oldu

Sonraki yazı

Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide”si Berlin Film Festivali’nde