Haberler

Peter Jackson Birinci Dünya Savaşı Belgeseli Yapacağını Açıkladı

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ile Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson bu sefer tarihi bir belgesel için hazırlıklara başlayacağını duyurdu.

Jackson bu belgeseli neden çekmek istediğini “Her zaman Birinci Dünya Savaşı ailesel nedenler dolayısıyla beni etkilemiştir ve bu belgeseli savaşın yüzüncü yıl dönümünde yapmanın, savaşın anısına kişisel bir katkıda bulunabilmem için eşsiz bir fırsat olduğunu hissediyorum.” sözleriyle açıkladı.

Yönetmenin, Birinci Dünya Savaşı hakkında çekeceği belgeselin prömiyeri bu sonbahar Londra Film Festivali‘nde yapılacak ve aynı zamanda BBC‘de yayınlanacak. Adı henüz belirlenmemiş olan belgeselde Britanya İmparatorluk Savaş Müzesi‘nden alınacak gerçek görüntüler ve BBC arşivlerinden alınacak gerçek ses kayıtları kullanılacak.

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

!f İstanbul Programı Belli Oldu

Sonraki yazı

Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide”si Berlin Film Festivali’nde