Bi'DünyaHaberler

“PRIZMA GROUP SHOW #2” 02–23 Nisan tarihleri arasında PRIZMASPACE’de!

Eylül ayında açılan PRIZMASPACE, grup sergilerinin ikincisi “PRIZMA GROUP SHOW #2” ile yıllık programına devam ediyor. Elif Boyner (TR), Emin Fırat Övür (TR), Can Büyükberber (TR), Marie Kaus (FR), Adeline De Monseignat (MC-NL), Lara Ögel (TR), Holly Parmley (IRL-CA), Michal Rubin (ISR), Zeynep Solakoğlu (TR) ve Cezar Sperinde (ISRBR)’nin biraraya geldiği PRIZMA GROUP SHOW #2, 02–23 Nisan tarihleri arasında Cihangir Sıraselviler’deki PRIZMASPACE’de görülebilir.

Sinematik bir alternetif proje mekanı olarak İstanbul’un çağdaş sanat ortamına yeni bir soluk kazandıran PRIZMASPACE, programına “PRIZMA GROUP SHOW #2” ile devam ediyor. Elif Boyner (TR), Can Büyükberber (TR), Marie Kaus (FR), Adeline De Monseignat (MC-NL), Lara Ögel (TR), Holly Parmley (IRL-CA), Michal Rubin (ISR), Zeynep Solakoğlu (TR) ve Cezar Sperinde (ISR-BR)’nin biraraya geldiği PRIZMA GROUP SHOW #2, sanatçıların yaratma güdüleri ve kişisel arayış süreçlerine odaklanır.

emin fırat övür-the spring

Emin Fırat Övür-The Spring

Çember sembolü üzerinden çeşitli hikayeler tasvir edecek olan sanatçılar, dairesel olanın sınırsız doğasını irdelerken, bir yandan da bireysel ve sosyal bakış açılarında yaratmış olduğu sınırlamaları yorumlamaktadır. Bitmiş ‘ürün’den ziyade süreçlere odaklanacak olan sergi, yaratıcı bireylerin kişisel yaratım süreçlerini ve bu süreçlerin doğurduğu içsel ve toplumsal yansımaları ele alacaktır. Neden sanat yaparız? ‘Biz kimiz? Ve bizi biz yapan kaynak nedir?’

elif boyner-untitled

Elif Boyner

PRIZMA GROUP SHOW #2 sergisine Zeynep Solakoğlu ve Marie Kaus mekanı kapsayan deneysel baskı teknikleriyle katılırken, Elif Boyner, Holly Parmley, Cezar Sperinde ve Michal Rubin performatif öğeleri kullandıkları yeni video üretimleriyle izleyicinin karşısına çıkıyorlar. Lara Ögel kişisel ifade ve şifa yöntemlerini irdelediği Turkuaz serisinin devamı niteliğindeki yeni üretimleri ile katılırken, Can Büyükberber’in ışık yerleştirmesi, Adeline De Monseignat’ın heykeli ile Emin Fırat Övür’ün video çalışması somut ve doğrudan yaklaşımlarıyla dairesel olana sembolik yorumlar kazandırıyor.

Deneysel ve sinematik bir proje mekanı olarak PRIZMASPACE’in farklı coğrafyalardan biribirleriyle konuşan üretimleri biraraya getirip uluslararası yaklaşımları konuk ettiği PRIZMA GROUP SHOW #2, 23 Nisan tarihine kadar PRIZMASPACE’in Cihangir Sıraselviler’deki mekanında görülebilir.

PRIZMASPACE Lara Kamhi ve Eli Kasavi tarafından galeri firkine alternatif bir yapılanma düşüncesi ve atölyelerini sanatçı ve yönetmen arkadaşlarıyla paylaşma deneyimlerinin devamı olarak 18 Eylül’de “MOVING IMAGES #1” sergisi ile sinematik bir alternatif proje mekanı olarak izleyici ile buluştu. Yıllık programında film gösterimleri, yönetmen sergileri, residency programları, yerli ve yabanacı sanatçıları biraraya getiren grup sergileri yer alıyor.

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Elysium (2013)

Sonraki yazı

Husbands and Wives (1992)