Haberler

Roma Türk Film Festivali Başlıyor!

?????????????????????

 

Bu sene dördüncüsü düzenlenen Roma Türk Film Festivali (Film Festival Turco Di Roma) 15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında Roma’da gerçekleştirilecek. Onursal Başkanlığı’nı Ferzan Özpetek’in üstlendiği festivalde açılışın, Çağan Irmak’ın Unutursam Fısılda filmi ile yapılacağı kaydedildi.

SRP İstanbul’dan Serap Engin başkanlığında düzenlenen etkinlikte, film gösterimleri Barberini Sinemaları’nda gerçekleştirilecek. Festival, Türkiye Sineması’nın usta isimlerinden genç yönetmenlere, popüler filmlerden festival filmlerine kadar çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Festival galasında Onur Ödülü’nün sahibi olacak isim ise Türkiye’nin önde gelen oyuncu ve bestecilerinden Hümeyra olarak açıklandı.

Festival’in ‘Filmleriyle Geliyorlar’ isimli bölümünde, Murat Düzgünoğlu yönetmenliğindeki ”Neden Tarkovski Olamıyorum” ve Hüseyin Karabey’in ödüllü yapımı ”Sesime Gel” gibi filmler yer alıyor.  ‘Türkler Neye Güler’ adlı bölümde ise ”Düğün Dernek” ve ”Pek Yakında” gibi filmler gösterilecek.

İtalyan sinemaseverlerle gelecek günlerde buluşacak festival, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve Roma Büyükelçiliği’nin katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için; http://www.filmfestivalturcodiroma.org

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Southpaw'dan İlk Fragman Yayınlandı

Sonraki yazı

Carsten Nicolai: Tuhaf Cezbediciler Sergisi