Haberler

Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı!

Bu yıl 4.sü düzenlenen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması başvuruları başladı.

KısaFilm Uzun Etki‘ sloganıyla 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen, genel anlamda toplumsal sorunlara sanatın gücüyle dikkat çeken ve geçtiğimiz yıllarda karşımıza; ”Mülteci Kadınlar”, ”Çocuk İşçiler” ve “Ayrımcılık” temalarıyla çıkan, Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması‘nın bu yılki teması ise”Dijital Yalnızlık”.

Yarışmaya başvuracak adaylardan; filmlerinin en fazla 5 dakika uzunluğunda olması, yönetmen veya yapımcısından en az birinin T.C veya KKTC vatandaşı olması, filmlerinin daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş veya ödül almamış olması ve yönetmenin şimdiye kadar çektiği uzun metraj bir filminin olmaması gibi koşullar bekleniyor. Birinciye20 bin TL, ikinciye 15 bin TL ve üçüncüye 10 bin TL para ödülü vaat eden yarışmanın başvuru sayı kısıtı ise bulunmuyor. Yarışmada ön jüri tarafından değerlendirilen 10-15 eser finale taşınacak ve son değerlendirmeyi ise finalde jüri yapacak.

Başvuruları 22 Kasım 2019 tarihine kadar, www.kisafilmuzunetki.org/tr sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz