Haberler

Sarmaşık Filmi Sundance Film Festivali’nde!

Tolga Karaçelik Sarmaşık filmiyle Sundance Film Festivali’ne kabul edildi!

İlk filmi Gişe Memuru’yla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tolga Karaçelik, ikinci filmi Sarmaşık ile dünyanın en prestijli festivallerinden Sundance’da yarışmaya hak kazandı.

Bu yıl 29.su düzenlenen festivale, toplam 12.700 film başvurusu içinden seçilen 12 film arasına girerek, festivale katılma hakkı elde eden Tolga Karaçelik’in “Sarmaşık”ı, ‘En İyi Uluslararası Film’ kategorisinde yarışacak.

Sundance Film Festivali, ünlü aktör Robert Redford tarafından 1981 yılında kurulan Sundance Enstitü’sünce her yıl ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleştiriliyor. John Cooper’ın festival direktörlüğünü yürüttüğü yılın A klasman ilk büyük film festivali olan Sundance Film Festivali dünyanın en iyi beş film festivali arasında yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde düzenlenen festival, 22 Ocak – 1 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sarmasik-Afis

Sarmaşık; bir armatörün iflas edip ortadan kaybolmasının ardından, deniz hukuku gereği gemide kalmak zorunda olan ve hiçbir yere gidemeyen beş gemici ile bir kaptanın arasındaki hiyerarşik mücadeleyi anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki’nin, montajını Evren Luş’un yaptığı, müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç imzası taşıyan filmde; Nadir Sarıbacak, Hakan Karsak, Osman Alkaş ve Onur Öztürk gibi isimler yer alıyor.

B1s5gwiCUAAq0_X

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Hüseyin Karabey ile Söyleşi

Sonraki yazı

05 Aralık'ta Sinemalarda