Haberler

Sevmek Zamanı 50 Yaşında!

Sinemamızın en önemli klasik filmlerinden Metin Erksan imzalı Sevmek Zamanı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema – TV Merkezi öğrencileri tarafından restore edildi.

1

Filmin yenilenmiş kopyası 25 Şubat’ta Sinema – TV Merkezi’nin Kışlaönü – Beşiktaş’taki salonunda yapılacak gala ile sevenlerine sunulacak. Surete aşk’ı konu edinen filmin başrollerini Müşfik Kenter ve Sema Özcan paylaşıyor.

Film, çekildiği dönemde, alışılagelmişin dışındaki sinema anlayışı, konusu ve konuyu ele alma biçimi nedeniyle dağıtımcı bulamadığından gösterime girememişti. Ancak, aynı dönemin Avrupa sinemasına paralel ve yenilikçi sinema dili nedeniyle seyretme imkânı bulanlarca çok beğenilmiş, zamanla kült statüsü edinmiştir.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Waterloo (1970)

Sonraki yazı

Purge Serisinin Üçüncü Filminden Fragman Geldi