Haberler

Seyit Onbaşı belgeselinin galası bugün memleketinde yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Çanakkale Deniz Savaşları’nda, 276 kilogram ağırlığındaki mermiyi sırtlayıp yerleştirdikten sonra ateşleyerek “Ocean” isimli İngiliz savaş gemisinin batmasına ve savaşın seyrinin değişmesine sebep olan Seyit Onbaşı’nın mütevazi hayatını anlatan belgesel filmi yayımladı.

koaseyit

İlk Kez Kendi Memleketinde Gösterilecek

Senaristliğini ve yönetmenliğini Hamza Aytaç Dalgalıdere’nin, tarih danışmanlığını Fatih Dalgalı’nın üstlendiği belgeselin ilk gösterimi, Havran’ın Kurtuluşu Kültür Etkinlikleri kapsamında Havran’da gerçekleştirilecek. Hazırlıkları bir yılda tamamlanan belgesel film, Havran Kültür Merkezi’nde bugün saat 21.00’de gösterime sunulacak.

Torunu ve Köylüleri Koca Seyit’i Anlattı

DVD halinde “Havranlı Koca Seyit” ismiyle yayımlanan belgeselde, Balıkesir’in Havran İlçesi’ne bağlı Koca Seyit Köyü”nde, Seyit Onbaşı’nın köylüleri ve 3. kuşak torunu ile yapılan röportajlara da yer veriliyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Hamza Aytaç Dalgalıdere’nin, tarih danışmanlığını Fatih Dalgalı’nın üstlendiği belgeselin drama bölümlerinde Seyit Onbaşı’yı Harun Kocakurt canlandırıyor.

37 dakika süreli belgeselin çekimleri, Seyit Onbaşı’nın Havran’daki köyünde gerçekleştirildi.

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Venedik‘te Türk filmleri onuruna resepsiyon

Sonraki yazı

'Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin adı değişti