Haberler

Sinepark Kısa Film Festivali Yeniden Başlıyor

İlk olarak 2007’de yapılmaya başlanan Sinepark Kısa Film Festivali kısa bir aradan sonra Başka Sinema ortaklığıyla geri dönüyor.

Bu yıl 9.’su gerçekleşecek Sinepark Kısa Film Festivali, Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından düzenleniyor. Festivalin bu seferki en büyük bombası Başka Sinema ile olan ortaklığı. “Sinepark Özel Seçkisi”ne seçilen filmler, Başka Sinema salonlarında “Sinepark Özel Seçkisi” adı altında ücretsiz olarak gösterilecek.

Festivale başvuran filmler ilk aşamada Galatasaray Üniversitesi Sinema Akademisyenleri tarafından değerlendirilecek. Daha sonra filmler ana jüride yer alan Coşkun Irmak ve Ceylan Özgün Özçelik gibi isimlerin karşısına çıkacak. Tüm aşamalar sonunda ödül sahibi olmaya hak kazanan filmler, 14 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek olan ödül törende açıklanacak.

Festivale 2017 yılı ve sonrasında yapılmış tüm filmler katılabilir. Başvurular www.sinepark.org adresinden alınıyor. Son başvuru tarihi ise 25 Ocak.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz