Haberler

Spielberg’den Farklı Bir Vietnam Filmi

Yakında BFG ile karşımıza çıkacak olan Steven Spielberg’ten bir haber de farklı bir proje için geldi. Takvimi oldukça yoğun olan yönetmen yakın zamanda Vietnam filmi için çalışmaya başlayacak.

Walter-Cronkite

Spielberg, televizyon sunucusu Walter Cronkite’ın Vietnam Savaşı’na karşı yaptığı protestoyu beyazperdeye taşıyacak. 1962 ile 1981 yılları arasında CBS kanalında akşam haberlerini sunan ABD’li sunucu Cronkite, Kennedy suikastindan Watergate skandalına, dünyada yankı uyandıran  birçok olayda ekran karşısında, zaman zaman protestolarıyla yer almıştı. En çok Vietnam Savaşı döneminde devlet politikalarının karşısında durması ve kimi yayınlara karşı duruşu sebebiyle adından söz ettirdi.

Spielberg Cronkite’ın bu dönemde sergilediği tavır ve protestolarının kamuoyu oluşmasında etkisi olduğunu düşünmüş olacak ki, dönemi sinemaya taşımaya karar vermiş.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Beatles Belgeselinden Fragman Geldi!

Sonraki yazı

Kral Oedipus’un Sinema Serüveni: Oedipus Karmaşası