DramaSinema Odaları

St. Vincent (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

st_vincent_ver8_xlgMaggie (Melissa McCarthy) bekâr bir annedir ve 12 yaşındaki oğlu Oliver ile (Jaeden Lieberher) Brooklyn’deki evlerine yeni taşınmıştır. Çoğu zaman fazla mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin, oğlunu emanet edecek birine ihtiyacı vardır. Yaşlı ve huysuz yan komşu Vincent (Bill Murray), alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinir. Vincent ve Maggie arasındaki karşılıklı çıkar ilişkisi ile başlayan zorunlu görev, zamanla Vincent ve Oliver arasında şahane bir arkadaşlık yaşanmasına sebep olacaktır. Vincent, Oliver’ın ‘büyümesine’ katkıda bulunurken Oliver da Vincent’in, kimselerin bilmediği bambaşka bir yanını ortaya çıkarır.

Bill Murray’nin pub’da dans etme sahnesiyle gönülleri çelen St. Vincent (2014), En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde Altın Küre’ye aday gösterildi.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Theodore Melfi
Oyuncular: Bill Murray, Melissa McCarthy, Naomi Watts
Öznur Turan

Öznur Turan

Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu. Çoğu kimya mühendisi gibi işini yapmıyor. Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisansını bitirdikten sonra kısa bir süre ajansta çalıştı. Kurumsal İletişim Uzmanı olarak hayatına devam ediyor. Hata yapmaya inanır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

İngiliz Film Yapımcısından Sansür Kuruluna 10 Saatlik Film

Sonraki yazı

Bedensel Sınırları Zorlayan 14 Performans