Haberler

‘Sünger Bob’da David Bowie sürprizi

Dünyanın en ünlü su altı süngeri ‘Sünger Bob’un müzikali yapılıyor. 2016’da sahnelenecek olan müzikalin şarkılarını David Bowie, John Legend gibi Sünger Bob hayranı birçok ünlü besteci hazırlayacak.

Spongebob_Squarepants2

Televizyon kanalı Nicelodeon, okyanusun altında Bikini Kasabası’nda yaşayan dünyanın en meşhur süngeri ‘Sünger Bob’un kendi sahne show’unu yapacağını duyurdu. 2016’da prömiyerini yapması planlanan müzikalde John Legend, David Bowie, Cyndi Lauper ve Aerosmith’ten Steven Tyler ve Joe Perry’nin Bikini Kasabası’na gidip orijinal şarkılar yazacak.
Şarkı yazacaklar listesinde ayrıca Dirty Projectors, the Flaming Lips, TI, Plain White T’s, They Might Be Giants, Lady Antebellum ve Panic’ At the Disco yer alıyor. Nickelodeon’un içerik geliştirme ve prodüksiyon müdürü Russel Hicks Chicago Tribune’e verdiği röportajda bütün bu ‘mükemmel bestecilerin’ hepsinin Sünger Bob hayranı olduğunu anlattı.
Hicks, “ Müzik , bu show’un hep önemli bir kısmını oluşturuyodu ve herkes de bunu yaratıcı buluyordu. Bir öykümüz ve bir altplanımız var ama tabi ki hepsi Sünger Bob evreninin özel tatlarıyla süslenmiş” dedi.

HAZİRANDA SAHNELENECEK
Müzikal, Kyle Jarrow’un kitabından Tine Landau tarafından tasarlanacak ve yönetilecek. Müzik süpervizyonunuysa Tom Kitt üstlenecek. Chicago’nun Oriental tiyatrosunda 7 Haziran’da gösterime başlayacak müzikal en az bir ay sahnelenmeye devam edecek. Sünger Bob’u oynayacak başrol ve diğer oyuncular henüz açıklanmadı. Müzikalin yönetmeni Landau, oyuncuların protez giymeyeceğini onun yerine atölye çalışmalarıyla “insan bedeninin nasıl çizgifilm karakterine dönüşebileceğini” deneyimleyeceğini anlattı.
ABD yapımı televizyon dizisi ‘Sünger Bob Kare Pantolon’ ilk kez 1999’da Nickelodeon’da yayınlandı. Dokuz  sezonyayınlanan ‘Sünger Bob’un birçok ödülü ve iki uzun metraj filmi bulunuyor. Son filmi ‘Sünger Bob Kare Pantolon’ filmi 311 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmişti.  (The Guardian)

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Demirkubuz'dan 'Bulantı' Açıklaması: İsim Bulamadım

Sonraki yazı

Denizde Caz 4 Eylül & 19 Eylül