Haberler

Taika Waititi Akira’nın Uyarlamasını Yapacak

Mandatory Credit: Photo by Matt Baron/REX/Shutterstock (9640561fq) Taika Waititi 'Avengers: Infinity War' film premiere, Arrivals, Los Angeles, USA - 23 Apr 2018

Anime serisi Akira, Taika Waititi tarafından sinemaya uyarlanacak.

Taika Waititi

Warner‘ın live-action projelerinden biri olan Akira bir süredir sinemaya uyarlanmayı bekliyordu. Marvel filmlerine imzasıyla tanınan Taika Waititi’nin programındaki yoğunluk nedeniyle Akira için çalışmalara ne zaman başlanacağı belirsiz. Şuan filmin oyuncu kadrosuna yönelik bir şey söylemek içinse erken.

1998 yapımlı anime Akira aslında Katsuhiro Otomo‘nun 1980 basımlı manga serisi. 2019 yılında geçen ve post- apokaliptik ve fitüristik bir tarza sahip. Akira, son dünya savaşından sonra gizli bir silahın tüm Tokyo’yu yok etmesini ve 31 yıl sonra Tokyo’nun tekrardan Neo-Tokyo adılyla doğmasını konu alıyor. Neo- Tokyo mafya ve terör yüzünden karanlık ve tekinsiz bir metropol haline geliyor.

Thor Ragnarok‘dan sonra Thor: Love and Thunder‘ın da yönetmen koltuğuna oturacak olan Taika Waititi’in  aynı zamanda daha alternatif filmlerde de imzası bulunuyor. Bu yıl Jojo Rabbit’deki oyunculuğu ve yönetmenliği ile dikkat çeken Taika Waitti daha önce de Hunt fot the Wilderpeople ile birçok uluslararası ödülün sahibi olmuştu.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz