Haberler

‘’THE SOUVENIR’’den İlk Fragman Yayınlandı

Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nün sahibi olan filmde Tilda Swinton ve kızı Honor Swinton Byrne rol alıyorlar.

Tilda Swinton ve kızı Honor Swinton Byrne’nin Richard Ayoade ve Tom Burke ile oyuncu kadrosunda yer aldığı ‘’The Souvenir’’in yönetmeni Joanna Hogg. İlk fragmanı yayınlanan film, Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazandı ve devam filmi ile ilgili söylentiler şimdiden başladı.

Hikayesinin arka planında film endüstrisi olan ‘’The Souvenir’’, sessiz bir sinema öğrencisinin (Honor Swinton Byrne) gizemli bir adamla (Tom Burke) tanışması ve kısa bir zaman içinde kendisini ilk ciddi aşk ilişkisinin içinde bulmasını anlatıyor. Annesinin (Tilda Swinton) ve arkadaşlarının endişelerine rağmen ilişkiye devam eden ana karakterimiz, ailesinden büyük miktarda para alıyor ve sevdiği adamın ihtiyaçları için kullanıyor. Film Hogg’un gerçek deneyimlerine dayanıyor.

‘’The Souvenir’’in yapımcıları Joanna Hogg ve Luke Schiller. Diğer yapımcılar ise ünlü yönetmen Martin Scorsese, Emma Tillinger Koskoff, Lizzie Francke, Rose Garnett, Andy Starke ve Dave Bishop. ‘’The Souvenir’’ 17 Mayıs’ta gösterime girecek.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz