Bi'DünyaHaberler

Tiyatro Gerçek’le Sanat

Tiyatro Gerçek - Sanat

 

Tiyatro Gerçek’in sahnelediği Sanat’ta Fransız yazar Yasmina Reza’nın başına gelen gerçek bir hikayeden yola çıkılmış. Yazar, yakın bir arkadaşının satın aldığı beyaz üstüne beyaz çizgili bir tabloya gülmekten kendini alamaz, arkadaşı da ona katılır ve birlikte gülerler. “Arkadaşı gülmeseydi ne olurdu?” sorusunun yanıtı yazarın aklına takılır ve sorunun yanıtını kaleme alır.

Cüneyt Türel Maya Sahnesi’nde izleyebileceğiniz Sanat, Atilla Şendil’in yönetiminde Bekir Aksoy, Hakan Gerçek ve Rüzgar Aksoy’un başarılı oyunculuklarıyla hayat buluyor. Farklı karakterlerdeki çok yakın 3 eski arkadaşın zaman içinde kendilerinde oluşan değişimlerinin arkadaşlık ilişkilerine yansımaları konu ediliyor. Kendimiz ve dostumuz arasına çizdiğimiz o hassas çizginin yerini tekrar tekrar kaçırıp yakaladığımız zamanlar gözlerimizin önünde canlandırılıyor, her bir karakterde kendimizden bir şeyler buluyoruz.

Öne çıkan bir diğer tema ise çağdaş sanata dokunuşlar oluyor. Sanat, bireylerin farklılıklarını ortaya koyabileceği ve dolayısıyla çatışmalara yol açabilecek bir araç olarak kullanılırken aynı zamanda naif eleştirilere de gebe kalabiliyor. Perde kapandığında aklımızda dostlarımız ve dudaklarımızda bir gülümsemeyle terk ediyoruz salonu.

 

cagin

cagin

1980'de dünya tiyatrolar gününde doğdu. Doğma büyüme Bandırma'lı olup İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni kazandığı zaman İstanbul'a geldi ve hala İstanbul'da yaşamaya devam ediyor. Önde gelen bir telekomünikasyon firmasında proje yöneticisi olarak çalışıyor. Boş zamanlarında film izlemeyi ve kitap okumayı seviyor. Sinema'ya olan ilgisi dedesinin makinistlik günlerine kadar uzanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bilgi Sinema Kulübü Ocak Ayı Gösterim Programı

Sonraki yazı

Vicdan Filmleri İFSAK’ta