Haberler

Tobey Maguire, Liev Schreiber’a karşı!

Pawn Sacrifice‘ın ilk fragmanı yayınlandı. Amerikalı satranç ustası Bobby Fischer’ın yaşam öyküsünden uyarlanan filmde, Fischer’a Tobey Maguire hayat verecek. Filmde Tobey Maquire’e  Liev Schreiber eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini Son Samuray, Defiance, Benim Adım Sam gibi filmlerde imzası bulunan Oscarlı yönetmen Edward Knight üstleniyor.

Bobby Fischer’in ergenliğini The Omen filminden hatırlayacağınız Seamus Davey-Fitzpatrick canlandırırken, ilk gençlik yıllarına hayat veren isim Aiden Lovekamp olacak. Kadroda, Peter Sarsgaard, Lily Rabe, Michael Stuhlbarg, Robin Weigert gibi isimler yer alıyor.

Sovyet Dünya Şampiyonu Boris Spassky ile oynadığı satranç ile akıllarda kalan Fischer’ın Amerika’da başlayan hayatı olaylı şekilde devam etmiş neticede dâhi satranç ustası, İzlanda vatandaşlığındayken hayatı son bulmuştu.

İlk olarak Uluslararası Toronto Film Festivali’nde seyircisiyle buluşan filmin Türkiye için henüz vizyon tarihi bulunmuyor.

Fragman için;

 

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

'A Walk in the Woods'tan yeni fragman!

Sonraki yazı

Belong Party Series: Pulp Fiction