Haberler

TÜSİAD’dan ”Kadın-Erkek Eşitliği” Temalı Kısa Film Yarışması!

TÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik, “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması başlattı. Yarışma, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.
tüs

Yarışma kapsamında “Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?”, “Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?”, “Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?” gibi sorulara cevap aranıyor.
Yarışmada, “en çok 1 dakika süreli” ve “en çok 5 dakika süreli” olmak üzere iki kategoride kısa film başvuruları alınacak.
Başvuru süreci 14 Kasım 2014 tarihinde sona erecek. Ön elemeyi geçen eserler aşağıdaki jüri üyeleri tarafından değerlendirecek.
Ön Elemeyi Geçen Filmler için Jüri Heyeti* *Alfabetik sıralanmıştır.

1.         Nuri Çolakoğlu

2.         Prof. Dr. Yıldız Ecevit

3.         Nur Ger

4.         Tomris Giritlioğlu

5.         Şener Şen

6.         Alin Taşçıyan

7.         Yavuz Turgul

8.         Hülya Uçansu

9.         Uğur Vardan

10.       Serra Yılmaz

 

Ödüller:

Her bir kategori için birincilik ödülü 7.500 TL, ikincilik ödülü 5.000 TL ve üçüncülük ödülü 3.000 TL’dir.

Kazananlar Ocak 2015’te TÜSİAD tarafından düzenlenecek konferans kapsamında ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecektir. İstanbul dışından katılım sağlayıp, ödül kazanan yarışmacılara yurtiçi ulaşım ve konaklama desteği sağlanacaktır.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için; http://www.tusiad.org.tr/bilgi-merkezi/basin-odasi/basin-bultenleri/tusiad-kadin-erkek-esitligi-temali-kisa-film-yarismasi-duzenliyor/

Sibel Çolak

Sibel Çolak

1981, Almanya doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. İşletme eğitimi ve iş hayatının yanı sıra sinema ile ilgili güzel işler yapmak için Fil’m Hafızası'na katıldı. Kitapları, kedileri, penguenleri ve koalaları çok sever. İspanyolcayı şakır şakır konuşmadan ölmek istemez. Şu sıralar Avrupa ve Uzakdoğu sineması ile içli dışlı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Johnny Depp’in Yeni Filminden İlk Fragman!

Sonraki yazı

Open Windows’tan Yeni Fragman!