Haberler

Uluslararası Ödül Kazanan Bir Başarı Hikayesi: “Portakal”

Yönetmenliğini Hakan ÜNAL’ın yaptığı Portakal isimli kısa film geçtiğimiz günlerde Polonya Uluslararası Film Festivali’nde dünyanın dört bir tarafından festivale katılan 2500 film arasından seçilen 100 film içerisinde birincilik kazanarak ödül almayı başardı.

PORTAKAL AFİS.JPG

Tamamen kendi imkânlarıyla hazırlıklarını tamamlayarak kendi yazıp yönettiği 22 dakikalık kısa filmi Portakal’da Ünal; son günlerde ülkemizde kanayan bir yara olmaya devam eden “kadına şiddet ve aile içi geçimsizlik” konularını son derece çarpıcı bir hikâyeyle ele alırken, uluslararası platformda başarı kazanan festival yolculuğuna dünyanın önemli uluslararası film festivallerinden biri olan Toronto Film Haftası finalinde gösterilmeye hak kazanarak devam ediyor.

FB_IMG_1465128529561.JPG


1977 Manisa doğumlu Hakan ÜNAL,

Toprak (2008), Yol (2009), Soğuk (Uzun Metraj, 2010),  Künye (2013), İtilaf (2014) dan sonra geçtiğimiz aylarda tamamlanan son projesi Portakal ile başarılara imza atarak ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmeye devam ediyor.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Irmak Karasu ile Edifice Üzerine Söyleşi

Sonraki yazı

Battlestar Galactica'nın Senartist ve Yönetmeni Belli Oldu!