Haberler

Xavier Dolan Yine Anaerkil Cinayetle Beyazperdede

Elephant Song Poster (2)

Xavier Dolan ve Bruce Greenwood’un başrollerini üstlendiği drama-gerilim türündeki Elephant Song’un yeni fragmanı çıktı.

Fragmanda Xavier Dolan’ın annesinden bahsederek ‘’Onu ben öldürdüm’’ demesi, akıllara yönetmenliğini üstlendiği I Killed My Mother ve Mommy filmlerini getirse de bu kez yönetmen koltuğunda farklı bir isim yer alıyor. Filmin yönetimini, Genie Award Best Direction ödüllü Belçikalı yönetmen Charles Binamé üstleniyor.

elephant_song-620x435

Cannes Film Festivali ödüllü oyuncu-yönetmen Xavier Dolan’ı akıl hastası rolünde yer aldığı filmde, The Core, 13 gün gibi yapımlardan hatırlayacağınız Bruce Greenwood , Dr.Green rolüyle karşımıza çıkıyor. Kanadalı yazar Nicolas Fillon’ın aynı isimdeki oyunundan uyarlanan filmde, Chatherine Keener ve Carri-Anne Moss gibi isimler de yer alıyor.

elephant_song_poster-620x896

Ünlü bir psikiyatr ortadan kaybolur. Onu gören son kişi, sorunlu hastası Michael’dır. Hastane müdürü Dr. Green’in kayıp doktor hakkında yaptığı araştırmalar onu doğrudan Michael’a götürür. Michael, filler ve opera hakkındaki değişik sözleri Dr.Green’in dikkatini çekmiştir. Başhemşire Miss. Peterson’un Michael hakkındaki uyarılarını dikkate almayan Dr.Green, onunla kayıp meslektaşı hakkında konuşmaya başlar. Kurnaz akıl hastası Michael ve Dr. Green arasında bir kedi-fare oyunu başlamıştır. Michael’ın sözlerinin cazibesine kapılan Dr. Green’in kefareti pahalıya mal olacaktır.

Filmin fragmanı;

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Husbands and Wives (1992)

Sonraki yazı

SALT ve Red Bull Music Academy iş birliğiyle Seslerarası Elektronik Müzik Performansları!