Bi'DünyaHaberler

Yazlık: Şehirlinin Kolonisi, Salt Beyoğlu

Salt; 5 Eylül – 16 Kasım tarihleri arasında bizim aslında çok da aşina olduğumuz bir kavramı; yazlık kültürünü ele alıyor. Yakın geçmişimize bir tur ile şehirdeki evlerin kullanılmayan eşyalarından oluşan iç dekorasyon tarzını, annelerin daha da yorulmalarına neden olan habersiz uzaktan akraba misafirliklerini, yazlıkta kurulan ve yazdan yaza süregelen arkadaşlıkları hatırlatıyor.

Salt-Yazlık

Sergide sunulan konular, “Kıyı”, “Ev” ve “Hafif” başlıklı konuşma programları ile SALT Yorumlama’nın hazırladığı atölyelerde detaylı olarak ele alınacak. Ayrıca, SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştirilecek Bugün Günlerden Ne? programında, 10 hafta boyunca her Perşembe günü farklı coğrafyalardaki tatil evlerine odaklı uzun metrajlı birer film gösterilecek.

 

Fotoğraf: Bayramoğlu (1986)

Menemenli Ailesi Arşivi

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Pera Film'de Yeni Sezon!

Sonraki yazı

4.Çanakkale Bienali