Fil'm Hafızası
Haberler

Yeni Willy Wonka İçin Üç Aday: Ryan Gosling, Donald Glover ve Ezra Miller

Willy Wonka İçin Ryan Gosling, Donald Glover ve Ezra Miller

Warner Bros’dan Yepyeni Bir Willy Wonka Macerası!

Warner Bros. tarafından yapılacak yeni Willy Wonka filmi için son zamanlara damgasını vurmuş üç yıldız oyuncudan biri düşünülüyor. Willy Wonka rolü için Warner Bros.’un hazırladığı son listede Ryan Gosling, Donald Glover ve Ezra Miller var.

Yeni Willy Wonka filmi için yönetmen koltuğuna Paddington ‘ın (2014) yönetmeni Paul King oturacak. Filmin senaryosunu Man Seeking Woman’ın (2015-2017) senaristi Simon Rich üstlenecek. Harry Potter serisinin yapımcısı David Heyman ise yeni filmin yapımcısı olacak.

Roald Dahl’ın klasikleşmiş çocuk kitabı Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndaki karakterlerden biri olan Willy Wonka‘nın odak noktası olması planlanıyor. Gene Wilder’ın unutulmaz performansı ile tanıştığımız Willy Wonka, Warner Bros.‘un yeni filminde orijinal hikâyeden biraz farklı olarak tuhaf kişiliği üzerinde durularak seyirciyle buluşacak. Film, Tim Burton uyarlamasındaki flashbacklerde kısaca bahsedildiği gibi Wonka’nın nasıl zengin olduğuna ve gençliğinde yaşadığı maceralara daha çok yer verecek.

Willy Wonka rolü için Warner Bros.’un belirlediği isimler arasında son zamanlarda La La Land (2016) ve Blade Runner 2049 (2017) filmleriyle adından söz ettiren Ryan Gosling, DC‘nin Flash karakterini canlandıran Ezra Miller ve Solo a Star Wars Story (2018) ve  Atlanta (2016-)’nın yıldızı Donald Glover var.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir