Haberler

Zer Filminden Fragman Geldi

Yönetmenliğinde Kazım Öz’ün bulunduğu, başrollerinde Nik Xhelilaj, Güler Ökten, Levent Özdilek, Füsun Demirel ve iki yıl önce hayatını kaybeden Tomris İncer’in yer aldığı Zer filminin fragmanı yayımlandı.

1938’de Dersim’de bulunanlardan olan babaannesi Zarife’nin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesini anlatan Zer, Kazım Öz’ün uzun zaman sonra çektiği ilk kurmaca filmi olarak sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. Film, 36. İstanbul Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma bölümündeki tek yerli yapım olarak öne çıkıyor.

Jan’ın, babaannesinin kendisine söylediği şarkının izini sürerek, New York’tan Dersim’e bir arayış öyküsünü anlatan filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Sadri Alışık Mezarı Başında Anılacak

Sonraki yazı

Sin City'nin Yönetmeni Manhattan Distopyasını Canlandırıyor!