Vizyon

12 Ekim’de Vizyonda!

12 Ekim’de Vizyonda!

Las herederas / Mirasçılar

 

Yönetmen: Marcelo Martinessi

Oyuncular: Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova

Tür: Dram

Süre: 98 Dakika

Paraguaylı iki kadın Chela ve Chiquita 30 yıldır beraberlerdir. Ancak ekonomik olarak büyük sıkıntılar baş gösterince ilişkileri ve hayatları olumsuz yönde gitmeye başlar. Rahat bir yaşam sürmelerini sağlayan ailelerinden kalan da miras artık tükenmiştir. Maddi olarak hayatta kalmaya çalışırken Chiquita dolandırıcılıkla suçlanarak hapse girer. Chela ise korsan taksicilikle geçimini sürdürmeye çalışırken gönlünü genç Angy’e kaptırır. “Las herederas”, yönetmen Marcelo Martinessi’nin ilk uzun metraj filmi. Berlin Uluslararası Film Festivali’nden 3 ödülle dönen film, 2019 Akademi Ödülleri’nde Paraguay’ın En İyi Yabancı Film adayı seçildi.

 

Kings

Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven

Oyuncular: Halle Berry, Daniel Craig

Tür: Dram/Suç

Süre: 92 Dakika

“Kings”, 1991 Amerika’sında aşırı hız yaptığı gerekçesiyle polis tarafından durdurulan ve çıkan tartışma sonucu vurulan siyahi genç Rodney King olayının sonrasına odaklanıyor. Bu olaydan sonra polis memurları suçsuz bulunup serbest bırakılmıştır. Artık Los Angeles sokaklarında kaos hakimdir. Millie evinin kapılarını sokak çocuklarına açarak onları korumaya çalışan bekar bir kadındır. Mahalledeki tek beyaz olan Obie, Millie ile pek geçinemese de bulundukları şiddet ortamında, ona çocuklarının eve güvenle dönmesi için yardım edecektir. “Mustang” ile adını duyuran gerçekleştiren Deniz Gamze Ergüven, filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstleniyor. Başrollerinde Halle Berry ve Daniel Craig’in olduğu film ilk kez 2017 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gösterildi.

 

Bad Times at the El Royale / El Royale’de Zor Zamanlar

Yönetmen: Drew Goddard

Oyuncular: Chris Hemsworth, Dakota Johnson, Jon Hamm, Jeff Bridges, Nick Offerman

Tür: Gizem, Gerilim

Süre: 141 Dakika

Birbirini hiç tanımayan 7 yabancının yolu Tahoe Gölü’ndeki El Royale Oteli’nde kesişir. Her biri karanlık sırlarla dolu olan bu otel sakinlerinin hayatı gece ilerledikçe tehlikeye girer. Otelde yaşanan gizemli olaylar sonrasında bu 7 kişi hayatta kalmak için mücadele eder. Ancak bunun için geçmişlerinde sakladıkları sırları gün yüzüne çıkarmak zorunda kalırlar. Geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken “Bad Times at the El Royale”ın senarist ve yönetmenliğini “The Cabin in the Woods”un yönetmeni Drew Goddard üstleniyor.

 

 

Slender Man / Uzun Kabus

Yönetmen: Sylvain White

Oyuncular: Joey King, Annalise Basso, Javier Botet

Tür: Korku, Gizem

Süre: 93 Dakika

Çocukları avlayan, yüzü olmayan, uzun boylu ve sürekli takım elbiseyle dolaşan efsanevi kötü karakter Slender Man filmin konusunu oluşturuyor. 4 kız bu efsanenin gerçek olmadığını kanıtlamak için bir ayin düzenler. 1 hafta sonra içlerinden Katie esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Geride kalanlar bu olayın ardında Slender Man olduğundan şüphelenirler ve yaratığın yeni hedefi haline gelirler.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz