Haberler

12 Oscar Adaylı “The Revenant” Filminin Belgeseli Yayımlandı!

Yönetmenliğini Alejandro G. Iñárritu’nun yaptığı, başrollerinde Leonardo DiCarpio ve Tom Hardy’nin bulunduğu filmin 44 dakikalık belgeseli 20th Century Fox tarafından yayımlandı.

the-revenant-image-leonardo-dicaprio-alejandro-gonzalez-inarritu

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalları da dahil toplam 12 dalda Oscar’a aday gösterilen film,  kamera arkası görüntülerinden oluşan video, ekibin çekim sırasında yaşadığı görüntülerle başlıyor. Oscar alamamasıyla son yıllarda dalga konusu olan Leonardo DiCaprio’nun film hakkındaki görüşlerine de yer verilen videoyu izlerken Leonardo DiCaprio’nun bu sene Oscar’a bir adım daha yakın olduğunu sizler de hissedeceksiniz.

20th Century Fox’un yayımladığı belgesele buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "12 Oscar Adaylı “The Revenant” Filminin Belgeseli Yayımlandı!"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
gogola
Ziyaretçi

Yönetmen yine harikalar yaratmış. Film çok iyi bir oyunculuk ve kamera deneyiminin üzerine kurulu. Hareketli kamera iyi oyunculukla birleşerek muhteşem bir ikili oluşturmuş. Yönetmen doğayı ön plana çıkararak ve oluşum ve olguları doğa ile özdeşleştirerek sanki yirmibirinci yüzyıl Tarkovsky havası yaratıyor. Doğa size olacağı haber veriyor ve olacak olursa da kamera size bunu iyi oyunculukla aktarıyor. Bu filmle birlikte çok iyiye giden Yönetmene ve başrol oyuncusuna özel alkış. Gerçeğe yakın çekimler, unutulmaz en az dört sahne, birleştirilmesi gereken ana öğelerle film tam bir sanat olmuş. Müziklerin tamamlayıcı görevi doğanın eşsiz haber vericiliğiyle birleşmiş. Film de tek eleştiri noktası lineer olan senaryo. Senaryo size beklenti bırakmıyor. Eğer bu da sağlansaydı kusursuz olurdu. Bütün diğer öğeleri; Yönetmenin çıtayı yükseltmesi, Leonardo DiCaprio’nun muhteşem oyunculuğuyla ve görsel etkileyici öğeler ile birşeltirirsek güzel bir film karşınızda. Mutlak izleyiniz. GOGOLA GOGOLAM

wpDiscuz
Önceki yazı

The Godfather Epic Geliyor!

Sonraki yazı

The Firemen's Ball (1967)