18. Akbank Kısa Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Açıklandı

Bu yıl 21-31 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Festivali jüri üyeleri açıklandı.

Akbank Kısa Film Festivali, 21-31 Mart 2022 tarihleri arasında 18. kez düzenlenecek. Festivalin bu yılki Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri açıklandı. Akbank Kısa Film Festivali, Ulusal Festival Yarışma Festival Kısaları jürisi Okan Bayülgen, Büşra Develi, yönetmen Nisan Dağ, görüntü yönetmeni Cevahir Şahin ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı‘dan oluşacak.

20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplamak için ilk defa düzenlenecek Genç Bakışlar kategorisinin ana jüri üyeleri ise; Özge Gürel, şair, yayıncı Dündar Hızal ve yönetmen Ahu Öztürk‘den oluşuyor. Bu yıl beşinci kez gerçekleşecek olan Akbank Kısa Film Forum ana jüri üyeleri ise; yazar, senarist Ayfer Tunç, yönetmen Selman Nacar ve yapımcı Bulut Reyhanoğlu olarak belirlendi. Ulusal ve uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

Atölye Çalışmaları, Akbank Kısa Film Festivali’nde

21- 31 Mart arası on gün süreyle düzenlenecek olan 18. Akbank Kısa Film Festivali, Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Genç Bakışlar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum ile geniş katılımlı atölye çalışmalarından oluşacak.

Festival şimdiye kadar, Abbas Kiarostami, Reha Erdem, Jessica Woodworth, Yeşim Ustaoğlu, Cafer Panahi, Ahmet Uluçay, Tayfun Pirselimoğlu, Coşkun Aral, Barış Pirhasan gibi çok sayıda yerli ve yabancı değerli sanatçıyı masterclasslar ve filmleriyle ağırladı. Cannes, Berlin, Venedik gibi dünyanın önde gelen film festivallerinden bir çok film her yıl festival programında yer alıyor. 2017 senesinde ilk kez açılan Forum bölümünde ise, kısa filmlerin senaryo aşamasından desteklenmesi ve projelerin geliştirilmesine yönelik eğitimler düzenleniyor. Akbank Kısa Film Forum, yapım desteği amaçlı bir kısa film senaryo yarışmasına da ev sahipliği yapıyor. 18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü‘ne başvuran kısa filmler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” kırk bin lira, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise beş bin dolar ile ödüllendirilecek.

Elif Ege Taneri

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Editörün Seçtikleri

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.