Vizyon

18 Kasım’da Vizyonda!

graduationBacalaureat (Mezuniyet)

Yönetmen: Cristian Mungiu

Oyuncular: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Rares Andrici

Tür: Dram

Süre: 128 dk

Altın Palmiye’li 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün filmi yönetmeni Mungiu’dan gerçeğin göreceliği, fedakarlığın muğlaklığını bir baba-kız ilişkisi üzerinden verirken seyirciye “doğru nedir?” sorusunu sorduran bir film.

Romeo Aldea, Romanya’da ufak bir dağ kasabasında yaşayan doktor bir babadır ve kızı Eliza 18 yaşına geldiğinde, onu yurt dışında okutma idealiyle büyütür. Planları gerçekleşmek üzeredir; Eliza İngiltere’de psikoloji okumak için burs kazanır. Tek yapması gereken lise bitirme sınavlarını geçmektir ki aslında başarılı öğrenci Eliza için bu sınavlar yalnızca bir formaliteden ibarettir. İlk yazılı sınavından bir önceki gün, Eliza tüm geleceğini riske atan bir saldırıya uğrar. Şimdi Romeo, bir karar vermek zorundadır. Durumu çözmek için birkaç yol vardır ancak hiçbiri kızına öğrettiği prensiplerle uyuşmamaktadır.

2016 Cannes Film Festivali’nde yönetmeni Cristian Mungiu’ya En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandıran yapım, ülkemizde Filmekimi ve Antalya Film Festivali’ndeki gösterimlerinden sonra vizyonda izleyici ile buluşuyor.

 

fantasticbeastsposterFantastic Beast and Where To Find Them (Fantastik  Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?)

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Colin Farrel, Ezra Miller, Alison Sudol

Tür: Fantastik, Macera

Süre: 133 dk

J.K. Rowling’in, 2001 yılında yazdığı aynı adlı kitaptan sinemaya uyarladığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, bir gezgin büyücü olan Newt Scamander’ın Amerika’daki maceralarını ele alıyor.

Harry Potter filmleri ve bu sene izlediğimiz Tarzan Efsanesi’nden tanıdığımız yönetmen David Yates’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, Newt Scamander’ın büyülü bavulundaki nesli tükenmekte olan sihirli yaratıkların, bavulun içerisinden kaçarak Amerika sokaklarına taşması sonrası yaşanan maceraları anlatıyor.

İlkyaz Altuğ

İlkyaz Altuğ

1994 Kasımında Ankara'da doğup büyüdü. 2012'de Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirip Bilkent Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okumaya başladı. 2016 Haziranında mezun olmasından bu yana iş başvurusu yapmamak için diretiyor ve bu zamanını, kendini sinemaya, tiyatroya, edebiyata adayarak değerlendiriyor. Arada amatör fotoğraf da çekiyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Animasyon Oscar'ı İçin Rekor Başvuru!

Sonraki yazı

Romantik Komedilerin Vazgeçilmez Oyuncuları