Fil'm Hafızası
Vizyon

18 Mayıs’ta Vizyonda!

18 Mayıs'ta Vizyonda!

Partilerde Kız Tavlama Sanatı / How to Talk to Girl at Parties

Yönetmen: John Cameron Mitchell

Oyuncular: Nicole Kidman, Elle Fanning, Ruth Wilson

Tür: Komedi, Aşk Fantastik

Süre:  102 dakika

Neil Gaiman’ın önceleri kısa hikâye olan daha sonra Gabriel Bave Fabio Moon kardeşlerin çizgileriyle grafik romana dönüştürülen eseri How To Talk To Girls At Parties’in sinema uyarlaması, kraliçe Boadicea’nın düzenlediği gizli bir partide tanışan Enn ile Zan’ın birlikte geçirdikleri punk ve aşk ile yoğrulmuş zamanları anlatıyor. Londra, (daha kesin konuşmak gerekirse, Croydon…) 1977. Kahramanınız Henry (Alex Sharp) -nam-ı diğer Enn’dir- ve kankaları John ve Vic, Kraliçe Elizabeth’in Gümüş Yıl Dönümü kutlamalarında unutamayacakları bir gecenin peşindedir. Punk kraliçe Boadicea (Nicole Kidman) ve avanelerinin düzenleyeceği gizli bir partinin haberini geldiğinde, soluğu orada alırlar. Ancak hiçbir şey bekledikleri gibi çıkmaz; ev garip kıyafetli, egzotik ve büyüleyici genç kızlarla doludur. Enn, partinin ilerleyen saatlerinde kendisi gibi pek oraya ait değilmiş gibi gözüken Zan’e (Elle Fanning) abayı yakar. İkili, sonraki 24 saat boyunca bu dünyanın ötesinden bir parti ve müzik deneyimi yaşayarak gerçek punk’ın ne olduğunu keşfedeceklerdir.

Ölüm Odası / The Vault

Yönetmen: David Leitch

Oyuncular: Ryan Reynolds, Monica Baccarin, Josh Brolin, T.J. Miller

Tür: Macera, Komedi, Aksiyon

Süre:  119 dakika

Ryan Reynolds’ın yeniden sevilen karakterini canlandırdığı Deadpool 2, gelecekten gelen Cable’a karşı kendi süper kahraman timini toplayan Deadpool’un maceralarını anlatıyor. Kız arkadaşı Vanessa ile mutlu ilişkisini sürdüren Deadpool’un düzeni, gelecekten gelen Cable ile sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir ve Deadpool, Cable’ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar. Bu birbirinden farklı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool’la birlikte savaşmaya hazırdır.

Arif V 216

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Çağlar Çorumlu, Özge Özberk

Tür: Bilim-Kurgu, Komedi

Süre: 125 dakika

G.O.R.A. ve A.R.O.G. filmlerinin ardından Arif V 216 filminde Robot 216’nın insan gibi yaşamak için dünyaya gelmesiyle başlıyor. Esnaf Arif ve ailesiyle sıradan bir hayat yaşamaya çalışsa da farklılığı insanların gözünden kaçmayacaktır. Bu yeni hayata alışmaya çalışırken üstüne bir de aşık olan 216 robot olduğunu uzun süre saklayamayacaktır. Bir iş adamı 216’dan ilham alarak kopyalarını üretmek isteyecek ve 216’yı kandırmayı başaracaktır. Arif ise bu korkunç planı öğrenip arkadaşı 216’yı kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

 

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir