Bi'DünyaHaberler

2016’nın Kapısını Çalan 20 Şarkı

Dünya çapından müzisyenler Red Bull için 20 before 16 projesinde bir araya geldi. 20 Before 16 Projesi kapsamında 2016 yılına girmeden her güne bir özel şarkı Red Bull internet sitesinde yayımlanıyor. Türkiye’den The Away Days’in de yer aldığı proje kapsamındaki şarkılar  http://20before16.redbull.com/​ sitesinden dinlenip ilk 1000 müziksever tarafından indirilebiliyor. 1 Aralık’ta Tokimonsta, Anderson ve Paak’ın birlikte hayata geçirdiği “Found In You”nun yayınlanmasıyla başlayan proje 20 Aralık’a kadar devam edecek.

Dünyanın dört bir yanındaki 10 farklı Red Bull stüdyosuyla sayısız müzik etkinliğine imza atan Red Bull, dünya çapındaki yaratıcı müzisyenlerle 2016’yı şimdiden kutluyor. 1-20 Aralık tarihleri arasında devam edecek 20 Before 16 projesi kapsamında yayınlanan özel seçkiyi http://20before16.redbull.com/  sitesinden takip etmek ve sınırlı sayıda indirmek mümkün.

Her gün bir özel şarkının site ziyaretçilerinin beğenisine sunulduğu 20 Before 16 serisi kapsamındaki tüm sanatçılar 2015 boyunca Red Bull’un çeşitli müzik etkinliklerinde ve projelerinde rol oynayan isimler arasından seçildi. 20 Before 16’da özel şarkıları paylaşılacak katılımcılar arasında Türkiye’den The Away Days de bulunuyor.

Projenin ilk şarkısı Tokimonsta, Anderson ve Paak’ın birlikte hayata geçirdiği “Found In You” oldu. Parçalar 20 Aralık’a kadar her gün Türkiye saatiyle 18.00’da internet sitesi üzerinden indirilmeye ve dinlenmeye hazır oluyor. İndirme sadece 1000 dijital kopyayla sınırlı olduğu için her günün şarkısına ilk tıklayanlar kazanıyor.

red-bull-warm-up-campus-away days

Red Bull Music Academy için: www.redbullmusicacademy.com 

Red Bull Studios için: www.redbullstudios.com 

Red Bull Records için: www.redbullrecords.com

Red Bull Sound Select için: www.redbullsoundselect.com 

 

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Yorum yaz