Vizyon

23 Aralık’ta Vizyonda

La Fille Inconnue – Meçhul Kız

Yönetmen: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Oyuncular: Adèle Haenel, Olivier Bonnaud, Jérémie Renier

Tür: Dram

Süre: 113 dk

Jenny, mesleğinde hızla yükselme hırsıyla dolu, çalışkan, genç bir pratisyen hekimdir. Bir akşam, muayenehanesinin mesai saatinden sonra çalan kapısını açmaz. Ertesi gün ise polislerden akşam gelenin genç bir kız olduğunu ve kapıyı çalmasından bir süre sonra nehir kenarında ölü bulunduğunu öğrenir. Polisin, kızın kimliğini bir türlü teşhis edemediğini söylemesi üzerine Jenny’nin kariyer endişesinin yerini artık tek bir şey almıştır: Kızın kim olduğunu öğrenmek. Kızın isimsiz olarak gömülüp sonsuza dek unutulmaması için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Siyah Karga

Yönetmen: Tayfur Aydın

Oyuncular: Şebnem Hassanisoughi, Aziz Çapkurt, Murat Toprak, Sedat Culum

Tür: Dram

Süre: 98 dk

Yersiz yurtsuzluk, gurbet ve hasret temalarına odaklı bir yol filmi olan Siyah Karga adını filmde anlatılan bir öyküden alıyor. İranlı Sara, oyuncu olma hayalini gerçekleştirmek için ülkesini terk edip Fransa’ya yerleşmiş, rol aldığı filmler nedeniyle ülkesinden aforoz edilmiş ve ailesinden kopmuştur. Babasının ölüm döşeğinde olduğunu bildiren bir mektup aldığında ise her şeyi göze alarak onu görmeye ve af dilemeye karar verir. Türkiye sınırına yakın bir köyde olan babasına ulaşmak için turist rehberi Yılmaz ile birlikte Hakkari’ye gider. Kaçakçılık yapanlarla birlikte sınırı geçmeye çalışırlar. Ancak dağlık bir bölgede atıldıkları bu macera Sara’nın tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve tehlikeli olacaktır.

Türkçe, Kürtçe ve İngilizce dillerindeki yapım 35. İstanbul Film Festivali ve 53. Antalya Film Festivali’nin ana yarışmalarında yarıştıktan sonra seyirciyle buluşuyor.

Florence Foster Jenkins

Yönetmen: Stephan Frears

Oyuncular: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson

Tür: Komedi, Dram, Müzik

Süre: 111 dk

Türkiye’de ilk defa Filmekimi’nde gösterilen, Oscar’lı oyuncu Meryl Streep ve Hugh Grant’ın başrolde olduğu film, “dünyanın en kötü şarkıcısı” olarak bilinen Florence Foster Jenkins’in, duygusal, eğlence dolu ve ilham verici gerçek hikayesine odaklanıyor. New York’da bir mirasyedi olarak lüks bir yaşam süren Florence’ın (Meryl Streep) hayattaki en büyük tutkusu müziktir ve daima ünlü bir şarkıcı olma hayalini kurmuştur. Fakat bunu başarmak için önemli bir eksiği vardır: Güzel bir ses! Her şeye rağmen ilk konserini vermeye hazırlanan Florence’ın “acı gerçeğe” karşı zorlu yolculuğundaki en büyük destekçisi ise, kocası ve aynı zamanda menajeri olan St Clair Bayfield’dır (Hugh Grant). Usta yönetmen Stephen Frears imzalı, 30 milyon dolar bütçeli filmde Meryl Streep ve Hugh Grant’a The Big Bang Theory dizisinin yıldızı Simon Helberg ve yükselen oyuncu Rebecca Ferguson eşlik ediyor. Filmin müzikleri ise Oscar ödüllü Alexandre Desplat’a ait.

Collateral Beauty (Gizli Güzellik)

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Will Smith, Edward Norton, Keira Knightley, Kate Winslet, Hellen Mirren, Michael Peña

Tür: Dram

Süre: 94 dk

New Line Cinema, Village Roadshow Pictures ve Warner Bros. Pictures, merakla beklenen dram filmi Gizli Güzellik/Collateral Beauty’yi Oscarlı yönetmen David Frankel’ın (Dear Diary, The Devil Wears Prada) yönetimiyle sunuyor. New York’ta başarılı bir reklamcı, kişisel bir trajedi yaşar ve bu onun bütün hayatını etkiler. iş arkadaşları ise onu yaşadıklarıyla yüzleştirmek için şaşırtıcı ve derinlemesine etkileyici bir plan yaparlar. Gizli Güzellik’in tümü yıldızlardan oluşan oyuncuları şöyle sıralanıyor: Will Smith (I am Legend, The Pursuit of Happynness), Edward Norton (Fight Club,Birdman, 25th Hour), Keira Knightley (The Pirates of Caribbean, The Imitation Game), Michael Peña (The Martian,End of Watch), Naomie Harris (Spectre, Skyfall), Jacob Latimore (The Maze Runner), Oscar Ödüllü Kate Winslet (The Reader, Steve Jobs) ve Oscar Ödüllü Helen Mirren (The Queen, Trumbo).

 

Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

 

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bozkır İnsanının Bireysel Sineması: Kümes

Sonraki yazı

Wes Anderson'dan Yeni Film: Isle of Dogs