Haberler

27.İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Başlıyor!

Bu yıl 27. yaşını kutlayan İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali, yerli ve yabancı kısa filmleriyle 3-10 Şubat 2016 tarihleri arasında seyirci ile buluşuyor.

ave maria

Büyük çoğunluğu önemli festivallerden ödülle dönmüş olan kısa filmler, Fransız Kültür Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi ve Alman Kültür Merkezi sinema salonlarında ücretsiz olarak seyirciye sunuluyor. Program kapsamında kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel kısa filmlere yer verilen festivalde filmler Türkçe altyazı ile gösterilecek.

Festival kapsamında, Nazım Hikmet’in 114. Doğum yıldönümü anısına “Bursa’nın Nazım’ı” adlı belgeselin galası yapılacak.

En İyi Kısa Film dalında Oscar’a aday gösterilen Ave Maria’nın da gösteriminin yapılacağı festival hakkında ayrıntılı bilgi ve festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yeldeğirmeni Sanat’ta Film Günleri Devam Ediyor!

Sonraki yazı

Coen Kardeşlerin Yeni Filminden Scarlett Johansson’lı Poster ve Klip Yayımlandı!