Haberler

36. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması Başlıyor!

36kiTürkiye’nin günümüze kadar süregelen en eski kısa film etkinliği İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması’na katılımlar başlıyor. Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel olmak üzere dört kategorilerinden oluşan yarışmada sinemaseverler, sayı ve konu sınırlaması olmadan kısa filmleri ile yarışmaya katılabilecekler.

İFSAK gelecek dönemlerde de aynı düşüncelerle ülkemizdeki sinema eseri sahiplerinin, üretimlerini artırmak, bir sanat olarak sinemacılığın gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, yeni fikirlere öncü olabilmek amacıyla her yıl “İFSAK Ulusal Kısa Film Yarışması”nı düzenleme kararlılık ve inancıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bu yıl tek seçiciliğini Ercan Kesal’ın yapacağı yarışmanın ön seçici kurulunu Prof. Dr. Neşe Kars, Yamaç Okur ve Ziya Demirel oluşturuyor.

Her kategoride en iyi filmin yönetmenine 500 TL Değerinde İFSAK seminerlerinden ödül verilecek olan yarışmanın son katılım tarihi ise 31 Aralık 2015.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi burada.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Dave MacDowell'dan Sinemaya Dair Çalışmalar

Sonraki yazı

DiCaprio Volkswagen Skandalını Beyaz Perdeye Taşıyor!