Haberler

4. Psikeart Günleri : Sinemada Ruhsal Travma ve Psikiatri

psikeart

Trafik kazaları, işkenceler, silahlı çatışmalar, terör olayları, zorunlu göçler, kadına yönelik şiddet gibi insan eliyle oluşan travmaların yanı sıra deprem ve sel gibi doğal afetlerin batı ülkelerine oranda daha fazla yaşandığı Türkiye için “travmalar ülkesi” diyebiliriz. Travmasız bir yaşam olanaksız olduğuna göre hepimiz bunlara bir şekilde aşinayız.

“Her şeye rağmen” travmayı aşmak için geleceğe olan inancı canlı tutmak gerekiyor.

Yedinci sanat sinema, geniş kitlelere etkin bir şekilde ulaşırken diğer insanların hallerine, kendisinin içinde bulunduğu durumlara, başına gelebilecek olaylara karşı izleyicinin farkındalığını artırıyor.

Psikeart Günleri’nde , ruhsal travma tüm yönleriyle yönetmenlerin, oyuncuların, eleştirmenlerin ve izleyicilerinden gözünden değerlendirilecek. Türkiye ve yurt dışında alanlarında isim yapmış değerli psikiatristler, yönetmenler, oyuncular ve yazarlar organizasyonda yer alacak.

Sinemada ruhsal travma ve psikiyatri konulu 4. Psikeart Günleri, filmlerden örneklerle ruhsal travma konusunda bilgi ve deneyimleri izleyicilerle paylaşarak farkındalığa katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

TOPLANTI TARİHİ: 6-8 Mart 2015

TOPLANTI YERİ: İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Beyazıt/İstanbul

DÜZENLEYEN KURULUŞLAR: Psikeart Dergisi, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon Bölümü

 

 

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Oxford Film Festivali’nde Deneysel Dalda En İyi Film Oğuzhan Kaya'nın "Mükemmel Bir Gün" filmi oldu!

Sonraki yazı

6 Mart'ta Sinemalarda!