Haberler

4. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin Son Başvuru Tarihi Uzatıldı!

Bu sene 4.sü düzenlenecek olan Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne yapılacak son başvuru tarihinin 25 Mart Cuma gününe kadar uzatıldığı duyuruldu.

kayseri altın çınar

18-21 Mayıs tarihleri arasında Hint ve Türk sinemasının önemli film ve emekçilerini Kayserili izleyicilerle buluşturmayı hedefleyen festivalde ödüller, Ulusal Kısa Film, Ulusal Belgesel Film ve Ulusal Animasyon Film olmak üzere 3 ayrı kategoride verilecek. Kendi kategorilerinin en iyi filmleri seçilen filmler 5000 TL, ikinci olarak seçilen filmler 3000 TL ve Yücel Çakmaklı Özel Ödülü’ne sahip olan filmler ise 2000 TL ile ödüllendirilecek.

Festival kapsamında film gösterimleri, söyleşiler ve atölye çalışmalarının düzenlenerek kültürlerarası diyalogların geliştirilmesi hedeflenen festivalde her yıl olduğu gibi Türk sinemasının bir emekçisine “Yaşam Boyu Onur Ödülü”, üç emekçisine de “Sinema Çınarları” ödüller takdim edilecek.

Festivale başvuru şartlarına ve ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Haluk Bilginer'in Kadrosunda Olduğu Yeni Ben - Hur'dan İlk Kareler Yayımlandı!

Sonraki yazı

35. İstanbul Film Festivali Programı Açıklandı!