Haberler

5. Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı

4 Ekim’e kadar sürecek Bodrum Türk Filmleri Haftası kapsamında, gösterime girecek filmlerin yönetmen ve oyuncuları seyircilerle buluşacak.

neden-tarkovski-olamıyorum

“Neden Olamıyorum Tarkovski” festivalde gösterilecek filmlerden

5. Bodrum Türk Filmleri Haftası4 Ekim tarihine kadar sürecek.

Bodrum Türk Filmleri Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulunan Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cenk Sezgin, etkinlikte bu yıl bir çok filmin gösterileceğini söyledi.

Film gösterimlerin yanı sıra etkinlik boyunca her akşam yönetmen ve oyuncuların katılımıyla söyleşiler yapılacağını anlatan Sezgin, “Bu etkinliğin sadece sanat olarak değil, ticaret olarak da Bodrum’a değer katması anlamında da sizlerden aldığımız enerji, bizlere çok şeyler kazandırdı” diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Türk Filmleri Haftası’nın Bodrum’da sinemayla bugüne kadar karşılaşmamış, hiç sinemada film izlememiş insanları da bir araya getirdiğine vurgu yaptı.

5-bodrum-turk-filmleri-haftasi-basliyor,dKiDNcN_C0CaFHV1naxivw

Kocadon, “Türk Filmleri Haftası’ndaki filmleri ve gösterimleri halka açık yapıyoruz ve gerçekten de halk gelip izliyor. Dolayısıyla bunun sosyal boyutunu da değerlendirmek lazım. Onun için bu etkinlikte bize katkı veren, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

Bodrum Türk Filmleri Haftası, her gün farklı bir filmin tanıtım galasına ev sahipliği yapacak. Tanıtımı yapılan filmin yönetmen ve oyuncuları da etkinlik kapsamında izleyici ve basın mensuplarıyla biraraya gelecek.

Bu sene galaları ile ilk kez Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda Semra Dündar’ın yönettiği “Aşk Nerede”, Caner Özyurtlu’nun yönetmenliğini yaptığı “Yok Artık”, Yasemin Türkmenli’nin “Evlenmeden Olmaz” filmleri seyirciyle, ücretsiz olarak buluşacak.

Filmler 29 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde ve Cinemarine Sinemalarında gösterime girecek.

Program şöyle:

Emek Ödülleri ve Kapanış Partisi | Trafo Bodrum
Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Özgecan'ın Filmi Altın Portakal'a Aday

Sonraki yazı

Sofar'dan Salon'a