Haberler

68. DGA (Yönetmenler Birliği) Ödülleri’nde Kazanan Iñárritu!

Bu yıl 68.si düzenlenen DGA (Yönetmenler Birliği) ödülleri sahiplerini buldu.

inarritu-dga_8jrg

Sinema ve televizyon kategorilerinde değerlendirilen törene yönetmen Alejandro González Iñárritu damgasını vurdu. The Revenant (Diriliş) ile En İyi Yönetmen ödülünü kazanan Iñárritu, geçtiğimiz yıl aynı mutluluğu Birdman ile yaşamıştı. İki yıl üst üste DGA’da zafer elde eden yönetmen, ödülünü Diriliş‘in başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio‘nun elinden aldı.

İlk Film Ödülü Ex Machina ile Alex Garland‘a verilirken dizi dalında sürpriz yaşanmadı. Game of Thrones ile David Nutter geceden ödülle ayrılan isim oldu. Belgesel dalında ise ödülü Cartel Land ile Matthew Heineman aldı. Akademi yarışının önemli duraklarından biri kabul edilen DGA sonuçları, son 10 yılda Oscar alan 9 film ile benzerlik gösterdi.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

43. Annie Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sonraki yazı

Şanlıurfa'nin İlk Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu!