Haberler

Alfonso Cuarón’un Filmi “Roma”, Oscar Yolunda

Alfonso Cuarón’un Filmi “Roma”, Oscar Yolunda

Alfonso Cuarón’un yeni filmi “Roma”, Meksika’nın Oscar adayı seçildi.

Roma“, 91. Akademi Ödülü için Meksika’nın Yabancı Dilde En İyi Film adayı oldu. Venedik Film Festivali’nde “Altın Aslan”ın sahibi olan ve Toronto Uluslararası Film Festivali’nde övgülerle bahsedilen filmin, Oscar ödüllerinde “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” kategorilerinde de yarışması bekleniyor.

Yönetmen Alfonso Cuarón’un kendi hikayesinden yola çıkarak çektiği bu siyah-beyaz film, 70’lerin başında Mexico City’de geçiyor. Filmin ana merkezindeki evin hizmetçisi Cleo’nun üzerinden, o dönemdeki siyasi ortam, sınıf farklılıkları ve aile içi çekişmeler anlatılıyor. Cleo’ya hayat veren Yalitza Aparicio dışında, Marina de Tavira ve Diego Cortina Autrey de filmde yer alıyor.

Film, 14 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

 

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz