Haberler

‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’, İstanbul Modern’de!

İstanbul Modern, 1-11 Aralık tarihlerinde Almanya sinemasının son dönem yapımlarından oluşan ‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’ seçkisine ev sahipliği yapacak.

image

Gri Bölge başlıklı seçkide, aydınlık ve karanlık, iyilik ve kötülük, düşmanlık ve dostluk, nefret ve sevgi, merhamet ve acımasızlık gibi zıt kavramlar arasında dolanan filmler yer alacak.

Programın açılışını Doris Dörrie‘nin 2011 yılında Fukushima’da gerçekleşen nükleer patlamadan sonra yaşananlara odaklanan filmi Fukushima Sevgilim yapacak. Sebastian Ko’nun bir anne ve babanın, kızlarının işlediği suçu gizlemek için ne kadar ileri gidebileceklerini gözler önüne seren filmi Ölümcül Yapımlar ve Jean-Gabriel Périot‘nun 1960’lı yılların sonunda Batı Almanya’daki politik gerginliğe odaklanan Bir Alman Gençliği ise gösterilecek filmler arasında. Goethe Institut İstanbul işbirliğiyle düzenlenen gösterimler 14 TL.

 

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Yapımlab Pitching Platformu'nun Kazananı "Kaset" Destek Bekliyor!

Sonraki yazı

36. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladı!