Haberler

Antalya Film Destek Fonu Başvuruları Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 16-23 Ekim tarihleri arasından düzenlenecek 53’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında verilen Antalya Film Destek Fonu (AFDF) ödülü için başvuru süresi başladı.

img001
Antalya’da film üretimini arttırmak, kenti Türkiye ve dünya film endüstrisinin önemli merkezlerinden birine dönüştürmek amacıyla geçen yıl başlatılan Antalya Film Destek Fonu ödülünün, bu yıl da festivalin önemli bölümleri arasında yer aldığı kaydedildi.

Türkiye sinemasına destek olmayı ve katkı sağlamayı amaçlayan Altın Portakal Film Festivali geçen sene Antalya Film Destek Fonu’nu (AFDF) başlatmıştı. Antalya’daki film üretimini arttırmayı ve kenti film endüstrisinin önemli merkezlerinden birine dönüştürmeyi amaçlayan AFDF ödülüne başvurular başladı.

Başvuruların 19 Ağustos‘a kadar yapılabileceği ifade edilen açıklamada, senaryosu son bir yıl içerisinde yazılan ve çekimlerinin en az 3’te 1’lik bölümü Antalya’da gerçekleştirilecek uzun metrajlı kurmaca veya belgesel film senaryolarının sahiplerinin başvuruda bulunabileceği belirtildi. Özel bir sertifika ve 100 bin TL para ödülünün verileceği AFDF’ye 53. Uluslararası Antalya Film Festivali resmi internet sitesinden başvuru yapılabiliyor.

Başvuru için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Cate Blanchett'li Yeni Massive Attack Klibi

Sonraki yazı

Brad Pitt'li Allied'dan İlk Fragman Yayımlandı!