Haberler

Avlu’da Bu Hafta: “Good Time” Filmi Var

Avlu’da Bu Hafta: “Good Time” Filmi Var

Bomontiada Eylül ayına kadar yaz boyunca her çarşamba TV+ sponsorluğunda “Açık Havada Başka Sinema” film gösterimine ev sahipliği yapıyor.

Avlu’da Bu Hafta: “Good Time” Filmi Var

Açık hava sinemasına katılımın ücretsiz olduğu bomontiada’da Good Time isimli film, 11 Temmuz’da saat 21:30’da gösterilecek.

Birçok ödül ve adaylığa layık görülmüş filmlerin gösterileceği seride Robert Pattinson’ın başrolünde olduğu ve Safdie kardeşlerin yönetmen koltuğunda olduğu Good Time filmi bir banka soyguncusunun ters giden bir soygun sonrası, zihinsel engelli kardeşini Riker’s Adası hapishanesinden kurtarmaya çalışma hikâyesini anlatıyor.

2017 yapımı filmin senaryosunu Ronald Bronstein ile Joshua Safdie kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Robert Pattinson, Jennifer Jason Leigh ve Barkhad Abdi yer alıyor. Josh ve Ben Safdie kardeşlerin Cannes’da ilk kez ana yarışmaya giren projeleri Good Time duraksız, nefessiz ama bir o kadar da çaresizlik yüklü bir filmi konu alıyor. Eleştirmenler tarafından geçen yılın en iyileri arasında gösterilen yapım 1 saat 41 dakika sürüyor.

Her Çarşamba akşamı bomontiada’da gerçekleşecek film gösterimleri, 16 Ağustos’a kadar devam edecek.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz