Haberler

Babamın Kanatları 51. Karlovy Vary Film Festivali’ne Davet Edildi

Yönetmen Kıvanç Sezer’in ilk uzun metraj filmi Babamın Kanatları, 01-09 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa’nın önemli film festivallerinden 51. Karlovy Vary Film Festivali’ne davet edildi. Film, Çek Cumhuriyet’inde gerçekleşecek festivalin Ana Yarışma Bölümü’nde dünya prömiyerinde yer alacak.

babamin-kanatlari_841060

Başrolünde Vanlı bir inşaat işçisini canlandıran Menderes Samancılar‘ın yer aldığı film, ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenen inşaat işçisi İbrahim’in hikayesini anlatıyor. Bir yandan da iş kazaları ve işçi ölümlerine de dikkat çeken filmin yapımcılığını Nar Film üstlenirken Samancılar’a Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel eşlik ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yapım desteğiyle gerçekleştirilen Babamın Kanatları, yapım aşamasında İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Atölyesi kapsamında Medienboard Ortak Yapım Geliştirme Ödülü ve Erivan Altın Kayısı Film Festivali’nde Directors Across Borders Proje Geliştirme Atölyesi’nde İkincilik Ödülü kazanmıştı. Filmin görüntü yönetmenliğini Jörg Gruber üstlenirken, özgün müzikleri folk rock grubu Bajar tarafından hazırlandı.

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz