Fil'm Hafızası
Haberler

Başka Gece’de Nick Cave Rüzgarı Esecek!

Başka Gece'de Nick Cave Rüzgarı Esecek!

Muhteşem, Olağanüstü, İlham Verici, Dinamik, Zihin Kurcalayıcı! Şimdi Karşısınızda Nick Cave!

 

Müzik dünyasının dahi çocuklarından Nick Cave, 10 Temmuz’da muhteşem bir konser vermek için İstanbul’a geliyor. Başka Sinema, konser öncesi seyircisini gece yarısı seansı Başka Gece’de Dünyada 20.000 Gün’ü izlemeye çağırıyor. Kırk yıldır müzik yapan şarkıcı, söz yazarı ve besteci Nick Cave gerçek bir efsane! Tarihinin en özel sanatçılarından biri olan Nick Cave’in hayatı, Iain Forsyth – Jane Pollard ikilisinin ilk uzun metraj filmiyle beyaz perdede!

Cave’in alametifarikasına şahit olduğumuz filmde onun sözlerini nasıl  yazdığını ilk melodilerini hangi ilhamla oluşturduğunu ve  bestelerini nasıl canlı bir şova dönüştürdüğünü keşfediyoruz.Bunun yanında sanatçının Kylie Minogue, Warren Ellis ve Ray Winstone gibi isimlerle yaşadığı anlardan keyifli  ve samimi kesitler izliyoruz.

Başarılı sinematografisi, samimi anlatım diliyle izleyicisini ilk dakikadan içine alan film pek çok festivalden ödülle dönmeyi başarmıştı. 33. İstanbul Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü kazanan film, Sundance Film Festivali’nden de En İyi Yönetmen ve En İyi Kurgu ödüllerini almıştı.

Son zamanların en ilginç sanatçılarından biriyle yakından tanışmak isterseniz, 6 Temmuz’da Beyoğlu Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gece yarısı seansındaki yerinizi mutlaka alın.

2014 | Belgesel – Dram – Müzikal | 97′ | İngilizce | 19 Eylül 2014
Yönetmen: Iain Forsyth, Jane Pollard
Oyuncular: Nick Cave, Blixa Bargeld, Susie Bick, Arthur Cave
Ülke: İngiltere
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Alex Dunnett
İthalat: Calinos Films
6 Temmuz Cuma
Beyoğlu Sineması – 23.00
Kadıköy Sineması – 23.00

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz