Haberler

Batman: The Killing Joke’dan Fragman Geldi

Alan Moore ve Brian Bolland imzalı çizgi roman Batman: The Killing Joke, Sam Liu yönetmenliğinde uzun metraj animasyon olarak beyazperdede.

batman

Batman ve ezeli rakibi Joker’ı karşı karşıya getiren en heyecan verici öykülerden biri olan Batman: The Killing Joke‘un animasyon uyarlamasında, Joker’ı en başarılı seslendiren isim olarak adlandırılan beyaz perdenin Luke Skywalker’ı Mark Hamill var.

Bir diğer duayen isim Kevin Conroy’un da seslendirme kadrosunda yer aldığı Batman: The Killing Joke’ta Joker’ın geçmişine dair bir yolculuk anlatılıyor. Batman: The Killing Joke filminde, Joker geçmişte hamile karısına bakmakta zorlanan başarısız bir komedyen olarak gösterilir. Geçim zorlukları yüzünden suça karışırken Batman ile yolları birleşen ve aralarındaki itişme nedeniyle bir kimya fabrikasındaki atıkların içine düşen karakterimiz, bu atıkların içinden bembeyaz bir ten, hasta bir akıl ve o meşhur gülümsemesiyle çıkar ve komedyenin ölümüyle Batman evreninin en büyük kötü karakterlerinden biri olan Joker doğar.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

27. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Yarışma Jürileri Belli Oldu

Sonraki yazı

Ankara Engelsiz Film Festivali Başlıyor